Tento druh je tak krehký a na jazyku sa rozplývajúci.
Surovín, ktoré budete potrebovať je pár a postup tiež nie je nijako zložitý.
Inšpirujte sa našimi najlepšími receptami na šľahačkové pečivo a prevoňajte svoju domácnosť nielen na Vianoce!
Naše recepty
Slané vianočné pečivo máme aj v ďalších variantoch, ktoré musíte vyskúšať!
Videorecept na šľahačkové pečivo
Aby ste mali predstavu, ako sa také pečivo pripravuje, môžete sa inšpirovať v tomto videu, kde je jeho príprava skvele znázornená.
A ako správne uchovávať pečivo?
Než sa pustíme do tipov, ako pečivo uchovávať a skladovať, musíme si ujasniť, že treba každý druh pečiva skladovať iným spôsobom.
Suché pečivo , čo je potrebné linecké (bez náplne), vanilkové rožteky alebo pracne skladujte v plechových, prípadne plastových nádobách, ktoré sú vystlané obrúsky. Ak použijete papierovú škatuľu, mohlo by vám pečivo na balkóne príliš zvlhnúť.
Cukrovie s náplňou alebo s polevou skladujte v plastových nádobách av chladničke. Rovnako je na tom aj pečivo zlepované krémom či marmeládou. Toto pečivo môžete skladovať prípadne aj v papierovej krabici na chladnom mieste.
Inak sú na tom perníčky . Tie uchovávajte v nádobe vyloženej alobalom a zastreknutej rumom. Tiež navrchu musí byť opäť prikryté alobalom a nádoba dobre zatvorená.
Kokosky a snehové pečivo sa najlepšie skladuje v papierovom sáčku. Nikdy ich nedávajte do chladničky alebo do plechovej či plastovej nádoby – navlhnú a nebudú dobré.
Čo s nepečenými cukrovinkami ? To je určené prevažne na rýchlu spotrebu a skladovať by ste ho mali iba po krátku dobu. Najlepšie urobíte, keď ho uložíte do kartónovej krabice vyloženej alobalom.
A keby sa vám náhodou stalo, že vám po sviatkoch nejaké pečivo zostane , môžete ho uchovať cez celý rok v mrazničke. Avšak aj tu sú výnimky, pretože do mrazničky nepatria snehové pečivo a kokosky. Keď potom budete mať počas roka chuť, stačí ho len vybrať, nechať pozvoľna rozmraziť a môžete zaspomínať na Vianoce.