Pšeničná tortilla naplnená na prasknutie! Tak to presne sú tieto recepty na tradičné mexické burrito, ktoré musíte ochutnať!
Vychutnajte si chuť krémových fazule, avokádového guacamole a štipľavej salsy v jednej rolke!
Uvarte si túto pochúťku, ktorú môžete aj jednoducho skladovať v mrazničke, pre vaše ďalšie mexické maškrtenie!
Naše recepty
Ako zabaliť burrito
Ako sme avizovali už na začiatku, či si neviete rady ako burrito správne zabaliť, pozrite sa na toto inštruktážne video a nesiahnete vedľa.
Mexická kuchyňa je známa pre svoju schopnosť skombinovať tradíciu a modernu. Jej počiatku siahajú až do obdobia predkolumbovského.
Tradičné prísady sa používajú už z obdobia Mayov, ktorí ako prví domestikovali kukuricu.
Ďalší obyvatelia južnej a strednej Ameriky potom prinášajú ďalšie ingrediencie, ktoré poznáme až dodnes. A to napríklad fazuľa, tekvica, amarant, chia, avokádo, paradajky, kakao, vanilku, agáve, morku, spirulinu, sladké zemiaky, kaktusy a chilli papričky.
Po dobytí Aztéckej ríše Španielmi, bola mexická kuchyňa doplnená o suroviny ako je mäso z domácich zvierat (hovädzie, bravčové, kuracie a kozie), mliečne výrobky (najmä syry a mlieko), ryža, cukor, olivový olej a rôzne druhy ovocia a zeleniny.
Španieli tiež rozšírili repertoár štýlov, ktorými sa doteraz tu varilo. Španielsky vplyv v mexickej kuchyni je tiež viditeľný v jej sladkých pokrmoch ako sú: alfajores (kokosové sušienky), alfeniques (cukrovinka z trstinového cukru), borrachitos (farebné želé cukríky) a churros (sladkosť podlhovastého tvaru z cesta na šišky – vyrobte si sladkosť aj doma s naším receptom).
O tom ako významná tradičná mexická kuchyňa je vo svete, svedčí aj jej zapísanie v roku 2010 na Reprezentatívny zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.