Orechová bábovka

Orechová bábovka

INGREDIENCIA

  • 1 hrnček hladkej múky
  • 1 hrnček práškového cukru
  • 2 vajcia
  • 1 hrnček mletých vlašských orechov
  • 1/2 hrnčeka mlieka
  • 1/2 hrnčeka oleja
  • 1 prášok do pečiva
  • 1/2 hrnčeka kandizovaného ovocia

POSTUP

  1. Z bielkov vyšľaháme sneh.
  2. Do misy dáme cukor a žĺtky a vyšľaháme do peny. Potom múku s práškom do pečiva.
  3. Vyšľaháme, pridáme orechy a kandizované ovocie a nakoniec sneh.
  4. Bábovku pečieme pri 180 ºC asi 35 minút.
  5. Servírujeme s čiapkou šľahačky.
Orechová bábovka je šťavnatá na pohľad.

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Najlepšie recepty na orechové bábovky k popoludňajšej káve. Inšpirujte sa!

Najlepšie recepty na orechové bábovky k popoludňajšej káve. Inšpirujte sa!

Hľadáte zaujímavé recepty na orechovú bábovku ako sladkú popoludňajšiu bodku ku káve?

Chcete potešiť svojich blízkych a nachystať im skvostné pohostenie či rovnú hostinu plnú sladkých dobrú?

Inšpirujte sa v našom článku, kde pre vás máme samé pochúťky, a vyskúšajte niektorý z našich chutných receptov.

Ako správne lúskať jednotlivé orechy?

Mrknite sa na naše inštruktážne video a uvidíte, že už vás žiadny oriešok neprekvapí.

How To Crack Every Nut | Method Mastery | Epicurious

Kam využiť základné druhy orechov?

Vlašské orechy

Pokiaľ ide o vlašské orechy, majú mierne trpkú až horkastú chuť, zatiaľ čo jadro je jemne olejnaté. Hodí sa najmä do vanilkových rožkov, vianočných orechov, prácní, ale aj na zdobenie cukroviniek či do orechových krémov a náplní. Svojou chuťou patrí k najpoužívanejšiemu druhu orechov.

Lieskové orechy

Sú charakteristické hnedou farbou šupky a jadrom bielej farby s ľahkým nádychom žltej. Chuť je olejnatá a jemná. Plody liesky obyčajnej sú typickou ingredienciou pre tradičné Masarykove pečivo, ale dávajú sa aj do bielkového chlebíčka a úplne nepostrádateľné sú pri zdobení.

Mandle

Jedná sa o svetlo hnedé jadrá, ktoré sú na lome biele alebo krémové. Ich chuť musí byť na 100% mandľová, čokoľvek iné značí zlú kvalitu mandle. Používajú sa hlavne na prípravu makrónok a laskoniek, pričom úplne dokonalé sú v sušienkach Cantuccini (Taliansko). Samozrejmosťou je aj využitie na zdobenie.

Para orechy

Majú sladkastú chuť a obsahujú až 60% oleja. Vďaka tomu je nutná ich rýchla spotreba, pretože krátko po vylúpaní zažlknú. S ohľadom na ich cenu sa používajú najmä na Vianoce ako maškrtu ako na pečenie, aj keď vynikajúce sú v zázvorkách.

Ako jednotlivé orechy prospievajú?

  • Vlašské orechy – plody orecha sú nadupané omega 3 mastnými kyselinami, vitamínmi skupiny B a množstvom minerálnych látok. Sú super na cholesterol, stres aj chudokrvnosť.
  • Kešu orechy – rovnako ako vlašiaky sú bohaté na omega 3, ale aj horčík selén či draslík. Posilňujú pamäť a pomáhajú s trávením, ale čo je hlavné, podporujú správnu tvorbu spermií.
  • Mandle – obsahujú vlákninu, bielkoviny, vápnik, fosfor, vitamíny skupiny B a ďalšie. Fungujú ako prevencia proti kardiovaskulárnym ochoreniam.
  • Píniové orechy – malé, ale veľmi šikovné. Sú veľkým zdrojom železa, vápnika, draslíka, vitamínov skupiny B, ale aj zdravých tukov. Pomáhajú s posilnením imunity, srdca a znížením hladiny cholesterolu.
  • Lieskové orechy – o tých sa hovorí ako o vitamínovej bombe, ale okrem vitamínov B, E a C sú tiež dobrým zdrojom vápnika, horčíka, medi, mangánu a mnohých ďalších dôležitých látok. S ich pomocou podporujeme svoju pamäť a nadopujeme sa energiou.
  • Pistácie – ich chuť je ako droga, takže ako s nimi človek raz začne, nikdy nebude mať dosť. Sú plné bielkovín, vitamínu A, B, E, ale aj železa, vápnika alebo napríklad zinku. Telu dodajú antioxidanty, posilňujú cievy aj srdce a dobre po nich rastú vlasy.
  • Para orechy – veľký zdroj bielkovín, ale aj železa, medi či vitamínov skupiny B. Hovorí sa o nich ako o prevencii vzniku kardiovaskulárnych ochorení, zároveň však pomáhajú zlepšiť stav pokožky a podporiť našu imunitu.
  • Pekanové orechy – na prvý pohľad sú síce podobné vlašským orechom, ale majú oveľa sladšiu a plnšiu chuť. Nájdeme v nich vitamíny skupiny B, železo, zinok, horčík, ale aj napríklad fosfor a iné. Bojujú proti cholesterolu, podporujú trávenie a sú veľkou podporou našej imunity.

Milan & Ondra

Obaja sme fanúšikmi dobrého jedla a radi varíme. Na tomto webe vás chceme inšpirovať tradičnými, ale aj menej bežnými receptami. Budeme radi, ak naše recepty vyskúšate a dáte nám vedieť, ako vám chutili. Dobrú chuť! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.