Ochutnajte lahodné recepty na bravčový šašlik. Obľúbená východoeurópska pochúťka: mäso na špajli

Tieto recepty na šašlik z bravčového mäsa nie sú to isté ako nám známi špíz.

Ukrývajú v sebe tajomstvo, ktoré k nám prišlo z východnej Európy.

O čo ide sa dozviete, keď budete pokračovať ďalej v čítaní a príprave tejto dobroty.

Najlepšie pokrmy východoeurópskej kuchyne

Lahodné recepty na šašlik nie sú jediné, ktoré k nám z východnej Európy prišli. Poďte sa pozrieť, aké ďalšie dobroty nám táto časť sveta môže ponúknuť a my si na nich môžeme pochutnať!

Syrniki

Syrniki sú obľúbeným ruským dezertom pozostávajúci z vyprážaných tvarohových palaciniek, ktoré sú obvykle zdobené medom, ovocným džemom, kyslou smotanou alebo jablčným pyré. Tvaroh sa tradične najprv osladí cukrom, potom sa spojí s múkou do cesta, ktoré sa smaží na rozpálenom oleji, kým nezíska zlatohnedú farbu. Syrniki je možné podávať na raňajky alebo ich konzumovať ako chutný dezert po veľkom jedle. A môžete k nim podávať výbornú kávu, ktorú si pripravíte v najlepšom kávovare. Aký si vybrať sa dozviete z recenzie na Tchibo kávovary u nás na webe .

Lobiani

Lobiani je obľúbený gruzínsky chlieb, ktorý sa tradične konzumuje na Barbaroba, sviatok svätej Barbory. Je plnený roztlačenými fazuľami a ochutený cibuľou, petržlenovou vňaťou, koriandrom a čiernym korením. Cesto sa skladá z múky, droždia, soli a vody. Existuje aj chlieb nazývaný rachuli lobiani, ktorý sa pripravuje so slaninou pre extra chuť. Názov lobiani je odvodený z gruzínskeho slova pre fazuľu, lobio.

Pampushka

Pampushki sú malé ukrajinské kysnuté buchty. Dajú sa pripraviť v sladkej aj slanej verzii. Cesto sa obvykle skladá z mlieka, múky, vajec, cukru, masla, droždia, oleja a soli a následne sa z neho tvarujú malé guličky. Sladká verzia je často plnená prísadami, ako je ovocný džem, čučoriedky, čerstvé ovocie alebo tvaroh, zatiaľ čo slané nemajú náplň, ale sú tradične ochutené cesnakovou omáčkou a podávajú sa s borščom.

Zhur

Żurek je tradičná bieloruská polievka charakteristická svojou výrazne kyslou chuťou, ktoré pochádza z kvasenia chleba a ražnej múky. Polievka tiež obsahuje mäso, ako sú klobásy, slanina alebo šunka, a zeleninu, ako sú zemiaky a huby. Niekedy sa podáva v jedlej miske z chleba, kedy je bežné pridať do polievky polovicu natvrdo uvareného vajcia ako ozdobu.

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.