Bravčové, kuracie, morčacie aj teľacie, všetky patria ku klasike českej kuchyne už od čias Rakúsko-Uhorska.
Najčastejšie sa pripravujú obalené v múke, vajciach a strúhanke.
Objavte s nami tie najlepšie recepty na vyprážané rezne!
Či už si ich pripravíte na nedeľný obed alebo ako obed do batohu na výlet, nikdy vás nesklamú!
Naše recepty
Na čom je najlepšie smažiť?
Ponuka ingrediencií, ktoré môžete na vyprážanie použiť, je pomerne široká. Od masla pred rôzne typy olejov až po masť. Najviac ľudí používa na vyprážanie olej. Odborníci odporúčajú vyprážaný rezeň a ďalšie pokrmy pripravovať predovšetkým na repkovom oleji, ktorý má nízky obsah nasýtených mastných kyselín a zároveň vysoký podiel mononenasýtených mastných kyselín. Rovnako vhodný, ale o niečo finančne náročnejší, je olej olivový.
Najmenej vhodný je olej slnečnicový, ktorý je kvôli nižšiemu pomeru mononenasýtených mastných kyselín teplotne nestabilný. Nevhodné je tiež vyprážanie na masle, masti sa naopak obávať nemusíte.
Obľuba rezňov vyprážaných v rúre
Vzhľadom na to, že vyprážanie nie je považované za príliš zdravú tepelnú prípravu, mnoho ľudí dáva prednosť vyprážaniu rezňov v rúre. Nie je na tom nič zložité, stačí obalené rezne umiestniť na plech s papierom na pečenie a piecť v rúre predhriatej na 180°C – 200°C. Doba pečenia závisí od mäsa, z ktorého ste rezne pripravili, kuracie mäso je samozrejme hotové skôr ako napríklad mäso teľacie či bravčové. Nezabudnite mäso v priebehu pečenia obrátiť.
Čím vyprážaný rezeň oživiť?
Príde vám vyprážaný rezeň príliš nudný? Recepty je možné oživiť a spestriť mnohými spôsobmi. K najjednoduchším patrí pridanie rozmanitého korenia, majonézy či byliniek do vajíčka či strúhanky pri obaľovaní. K ďalším možnostiam patria rezne pred vlastným obalením namarinovať, či už v jogurte alebo v iných ingredienciách.